وحدت، همدلی و مقاومت دشمن را از رسیدن به اهداف باز می‌دارد

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان امروز در دیدار فرماندار و شورای تأمین شهرستان مبارکه این شهرستان را مأمن صنایع مادر کشور دانست و گفت: در بسیاری از زمینه ها، اقتصاد کشور منوط به فعالیت و محصولات صنایع این شهرستان است.

وی بر لزوم امانتداری در اداره شهرها تأکید کرد و گفت: تا زمانی که این صنایع دولتی بود، بیشتر می توانستند به شهرها کمک کنند، اما با خصوصی سازی بسیاری از صنایع، باید بسیار با احتیاط عمل کرد، که مبادا از حق مردم در محلی غیر از محل قانونی آن هزینه شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: گاهی برخی از مسؤولان دوست دارند که در کارهای خیر شریک شوند، اما باید مراقب باشند که از حق مردم حتی در کارهای نیک هم نمی توان استفاده کرد.

وی تأکید کرد: برخی محل ها را قانون تعیین کرده اما اگر در جایی شک داشتید که حق دولت است یا حق مردم، به نفع مردم عمل کنید.

آیت الله طباطبایی نژاد همدلی و تلاش مردم را زمینه ساز این مذاکرات دانست و گفت: آمریکا و غرب تا وقتی که مجبور نشدند وارد مذاکره با ایران نمی شدند، که این سابقه را در دفاع مقدس شاهد بودیم.

وی افزود: تا زمانی که عراق وارد ایران شد و در حال پیشروی در خاک ایران بود، هیچ یک از مجامع بین المللی وارد نشدند، از این رو هنگامی که دیدند ایران خرمشهر و آبادان را پس گرفتند و به سمت بصره پیش رفتند، ندای صلح و قبول قطعنامه را سر دادند.

وی تصریح کرد: سابقه دفاع مقدس، پیشرفت در ساخت تجهیزات نظامی، پیشرفت در انرژی هسته ای و مقاومت در تحریم ها سبب شد، چاره ای جز آمدن پای میز مذاکره را نداشته باشند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به آیات قرآن افزود: بر اساس نص صریح قرآن یهود و نصاری هیچگاه از ما راضی نمی شوند مگر این که از اعتقادات خود کوتاه بیاییم، از این رو باید با همدلی، وحدت و مقاومت دشمن را از رسیدن به اهداف خود باز داریم.

http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=277833

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.