جستجو :     حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹، سال جدید را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.
 
جهش در تولید با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی محقق می شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شعار جهش در تولید با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی قابل تحقق است.

علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص نامگذاری سال ۹۹ به نام سال جهش در تولید گفت: بودجه ۹۸ نشان داد که می‌توانیم بدون درآمدهای نفتی کشور را اداره کنیم و این تجربه ویژه بعد از تحریم‌های آمریکا بود که موجب رشد و بالندگی اقتصاد ایران شد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در سال ۹۸ شاخص‌های اقتصادی نسبت به سال ۹۷ دارای رشد بوده و اگر به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تکیه کنیم، شرایط بهتری را خواهیم داشت.

وی افزود: شرایط کرونا و مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع این بیماری و وفور کالا و خدمات در کشور نشان داد اقتصاد کشور پویاست و می‌تواند نیازهای کشور را تأمین کند.

کریمی تصریح کرد: شعار جهش در تولید با تأکید بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قابل تحقق است. متأسفانه قیمت نفت به کمترین میزان طی دهه‌های گذشته رسیده است، باید در راستای جهش تولید حرکتی انقلابی انجام شود تا مشکل اشتغال و اقتصاد کشور حل شود.

وی افزود: مجلس یازدهم باید طرح‌ها و برنامه‌هایی را آماده کرده و برای جهش تولید بسترسازی لازم را فراهم کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهارداشت: دولت سرعت لازم را طی سال‌های اخیر برای حمایت از تولید نداشته و گلایه‌ها و انتقادات جدی بر عملکرد دولت وجود دارد. در مجموع دولت یازدهم و دوازدهم عملکرد مطلوبی در حمایت از تولید نداشته است.

وی در پایان اظهارداشت: برای تحقق شعار جهش در تولید، مجلس یازدهم اقدامات اساسی انجام خواهد داد.

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
متون اسلامی  
 ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
نشستها  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.