جستجو :     حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹، سال جدید را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.
 

صنعت گردشگري در تهران
 شناسنامه
عنوان : صنعت گردشگري در تهران
محل انتشار : تهران ، مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسيما
تعداد صفحات : 131
سال انتشار : 1394
زبان اصلي : فارسي
پژوهشگران : ماکویی
کليد واژه : گردشگري/گردشگرداخلي/تهران
                           
چکیده
متن چکیده :
گردشگری ، مجموعه فعالیت هایی است که در جریان مسافرت یک گردشگر اتفاق می افتد و از برنامه ریزی سفر تا یادآوری خاطرات را در برمی گیرد. امروزه گردشگری به عنوان یک صنعت بین المللی و سودآور در اولویت های برنامه ریزی های کلان کشورها قرار دارد. و با اثرات اقتصادی،فرهنگی و زیست محیطی که بر جای می گذارد، سیاستگذاری ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد. تهران ، شهری با قدمت کهن است که حدود 3500 جاذبه گردشگری دارد و در این پژوهش ، مجموعه این جاذبه ها در 4 بخش معرفی شده است. گردشگری سلامت،گردشگری فرهنگی،مذهبی، طبیعت گردی، و گردشگری رویدادی . در بررسی گردشگری شهر تهران اولویت نگاه به گردشگران داخلی بوده ، اما از نظر گونه شناسی، گردشگران و بازدیدکنندگان خارجی نیز مد نظر قرار گرفته اند.
 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
متون اسلامی  
 ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
نشستها  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.