حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 

زيرنويس‌ها و پيام‌هاي کوتاه ويژه «توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني»/
 شناسنامه
شناسنامه
سرشناسه: س‍ق‍لاطوني‌، م‍ري‍م‌، ‫۱۳۵۴- عنوان و نام پديدآور: زيرنويس‌ها و پيام‌هاي کوتاه ويژه «توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني»/به کوشش: مريم سقلاطوني؛ با آثاري از نويسندگان علي‌رضا رنجبر ...[و ديگران]. مشخصات نشر: قم: صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، مرکز پژوهش‌هاي اسلامي، ‫۱۳۹۱.‬ مشخصات ظاهري: ‫112 ص.‬ شابک: ‭978-964-514-238-2‬ وضعيت فهرست نويسي: فيپا يادداشت: با آثاري از نويسندگان علي‌رضا رنجبر، مريم سقلاطوني، حسين شريفي، عباس احمدي، علي کاملي. موضوع: خامنه‌اي، علي، رهبر جمهوري اسلامي ايران ، ۱۳۱۸ - - نظريه درباره رشد اقتصادي. موضوع: خميني، روح الله، رهبر انقلاب و بنيان‌گذار جمهوري اسلامي ايران، ۱۲۷۹ - ۱۳۶۸ - - نظريه درباره رشد اقتصادي. موضوع: رشد اقتصادي - - کلمات قصار موضوع: خودکفايي - - کلمات قصار شناسه افزوده: رن‍ج‍ب‍ر، علي‌رضا شناسه افزوده: صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران. مرکز پژوهش‌هاي اسلامي رده بندي کنگره: ‫1391 7س5ر/1692 DSR رده بندي ديويي: ‫‬‭۹۵۵/۰۸۴۴ شماره کتابشناسي ملي:‭ ۲۷۵۰۲۲۶‬ زيرنويس‌ها و پيام‌هاي کوتاه ويژه «توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني» كد: 1809 به کوشش: مريم سقلاطوني ناشر و تهيهكننده: مركز پژوهشهاي اسلامي صدا و سيما نوبت چاپ: اول / ارديبهشت 1391 چاپ: زلال کوثر info@irc.ir www.irc.ir شابك: 2-238-514-964- 978 /
                           
چکیده
مقدمه
رفتار مخاطب همان فرآيندهاي ذهني و عاطفي و فعاليت‌هاي فيزيكي افرادي است كه پيام و خدمات پيام‌گزاران را دريافت و از آن استفاده مي‌كنند و براي تأمين نيازها و خواسته‌هاي مورد نظر پيام‌گيران به كار مي‌گيرند.
درك و دريافت، يادگيري و متقاعدسازي و انگيزش، چگونگي نگرش مخاطب به جهان پيرامونش، چگونگي يادگيري آگاهي‌ها و عادت‌ها و سرانجام چگونگي تحقق و به فعليت درآوردن نيازها و انگيزه‌هاي شخصي را تعيين مي‌كند.
عوامل اثربخش بر رفتار مخاطب اثر مي‌گذارند و كنار هم جمع مي‌آيند تا چگونگي رفتارهاي مخاطب را معين سازند. البته اين اثرگذاري از يك كشور تا كشوري ديگر و از فرهنگي تا فرهنگ ديگر تفاوت قابل ملاحظه‌اي دارد. دين مبين اسلام بيش از هر چيز به اصول و ارزش‌هاي خود تأكيد دارد. پس ارزش‌ها بايد شيوه گزينش فعاليت‌ها و اهداف تأثير داشته و بر آن مقدم باشند.
مقام معظم رهبري مدظله با نام‌گذاري امسال به عنوان توليد ملي حمايت از كلار و سرمايه مليان را راهبردي براي جامعه در نظر گرفته است تا توجه جامعه را به اهميت اين موضوع جلب كند. در اين ميان، ايشان بر توجه به ارزش‌هاي اسلامي و ارزش‌هاي انساني، بيش از تمركز بر عملكردها و وظايف تأكيد كرده است.
مركز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما كه وظيفه پشتيباني فكري و پژوهشي رسانه ملي را مبتني بر فرهنگ و انديشه اسلامي بر عهده دارد، با محور قرار دادن پيام معظم له، مجموعه زيرنويس‌ها و پيام‌هاي كوتاه ويژه شعار سال 1391 را گردآورده است. اميد است اين مجموعه در رسانه، زمينه مشاركت افراد جامعه را در اجتماعي كه نوع تعهد و قبول مسئوليت فردي و اجتماعي است، با استفاده از ارزش‌هاي مشترك فراهم آورد.
 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.