حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 

نقش رسانه در ارتقاي توليد ملي و توسعه‌يافتگي
 شناسنامه
شناسنامه:
نقش رسانه در ارتقاي توليد ملي و توسعه‌يافتگي
كد: 1815
نويسنده: سيده صديقه حسيني
تهيه‌کننده و ناشر: مرکز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما
ويراستار: ابوذر هدايتي
نشاني: قم، بلوار امين، مركز پژوهشهاي اسلامي صدا و سيما
تلفن: 2919670 ـ 0251
سامانه ارتباطات: 11ـ2915510
info@irc.ir www.irc.ir
                           
چکیده
رسانه ابزار انتقال هنجارهاي فرهنگي و اجتماعي به شمار مي‌رود؛ زيرا مي‌تواند برنامه‌هاي سياسي، اجتماعي و اقتصادي را كه اهداف خاصي را دنبال مي‌كنند، به صورت خوشايندي به مردم ابلاغ كند و مشروعيت بخشد. پيام مقام معظم رهبري، بخشي از رويكرد ساختاري ايران در تبيين جهت‌گيري نظام سياسي در آينده محسوب مي‌شود. محدوديت‌هاي اقتصادي اعمال‌شده عليه ايران را مي‌توان بيشتر در حوزه‌هاي اقتصادي، تكنولوژيك و صنعتي مورد توجه قرار داد. در چنين شرايطي لازم است رسانه‌ها زمينه‌هاي لازم را براي تنظيم فرهنگ توليد در فرهنگ جهاد اقتصادي فراهم آورند.
گروه‌هاي اجتماعي (سازمان‌ها، احزاب، ارگان‌هاي دولتي و غير دولتي، بازاريان و...) به رويكرد مقام معظم رهبري اشراف كامل دارند، اما شاخص‌هاي مربوط به فرهنگ توليد و خودكفايي در ادامه جهاد اقتصادي را مي‌توان نمادي از كنش سازمان‌يافته نهادهايي همانند صدا و سيما دانست كه زمينه‌هاي لازم را براي نهادينه‌سازي هنجارها به وجود مي‌آورند؛ هنجارهايي كه به قدرت توليد ملي در جوامع در حال توسعه معطوف است.
 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.