حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 

روح در معارف اسلامي با رويكرد رسانه‌اي
 شناسنامه
سرشناسه: رجبي، ابوذر، 1355 -‬ ‏عنوان و نام پديدآور: روح در معارف اسلامي با رويکرد رسانه‌اي/ابوذر رجبي. ‏مشخصات نشر: قم: صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، مرکز پژوهش‌هاي اسلامي، ‏‫۱۳۹۱.‬ ‏مشخصات ظاهري: ‏‫۱۳۶ص.‬ ‏شابک: ‭978-964-514-260-3‬ ‏وضعيت فهرست نويسي: فيپا ‏موضوع: روح ‏شناسه افزوده: صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران. مرکز پژوهش‌هاي اسلامي
                           
چکیده
چکیده
روح ويژگي‌هاي خاصي دارد. مهم‌ترين ويژگي آن نامرئي و مرموز بودن آن است كه سبب شده است نظريه‌هاي گوناگوني در اين باره وجود داشته باشد، به گونه‌اي كه گروهي وجود آن را باور دارند و برخي آن را نفي مي‌كنند. ويژگي ديگر اين است كه قوام انسان به روح است و به گفته فيلسوفان، اصالت انسان به روح اوست. بدون روح، چيزي در قالب انسان اثرگذار نيست. اوست كه مي‌داند و فراموش مي‌كند. اوست كه فرمان مي‌دهد و احساس مي‌كند. بنابراين، به دو دليل، همواره سخن گفتن از روح، جالب و هيجان‌انگيز بوده است. اين امتياز سبب شده است برنامه‌سازان و اهالي رسانه، با هر باور و انديشه‌اي، به موضوع «روح»، اقبال نشان دهند و آن را سوژه برنامه‌هاي خود سازند. ازاين‌رو، شاهد هستيم كه فيلم‌هايي با مضمون «روح» در داخل يا خارج از كشور ساخته مي‌شود كه با فرهنگ اسلامي درباره «روح»، سازگار نيست و اطلاعات درستي به مخاطبان ارائه نمي‌دهد. اين وضعيت، مركز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما را بر آن داشت تا پژوهشي متناسب با كار برنامه‌سازان و مديران درباره روح انجام دهد. تحقيق حاضر برگرفته از آيات و روايات و برداشت مفسران بزرگ و فيلسوفان مسلمان است كه مي‌تواند دريچه‌اي به روي اصحاب رسانه درباره اين موضوع بگشايد. در پايان، از پژوهشگر گرامي، جناب آقاي ابوذر رجبي كه براي نگارش اين اثر كوشيدند، تشكر و قدرداني مي‌شود. اميد است برنامه‌سازان، ما را از انتقادها و پيشنهادهايشان، اميد است برنامه‌سازان، ما را از انتقادها و پيشنهادهايشان، بهره‌مند سازند.
 

  
 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.