حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
فرهنگ کار در اسلام

مشخصات:
نويسنده: عصياني، عليرضائي
مقطع: کارشناسي ارشد
رشته گرايش: الهيات و معارف اسلامي
دانشگاه: دانشگاه قم
استاد راهنما: ذبيحي، محمد
استاد مشاور: دياري، محمدتقي

چکيده:
پژوهش حاضر درصدد پاسخ به سوالات زير است: ‎1- آثار فردي و اجتماعي کار چيست؟ ‎1- کار به غير از تامين معاش چه آثار و برکاتي براي شخص کارگر و جامعه در بردارد؟ ‎3-اخلاق کاري چيست؟ چگونگي انجام کار، احکام اخلاقي و ارزشي آن، بايدها و نبايدهاي کار چيست؟ . چون هدف اصلي دين اسلام هدايت انسانها به صلاح و فلاح آنان در دنيا و آخرت است و کار و مسائل مربوط به آن نقش مهمي در رستگاري انسان دارد، لذا قرآن و سفيران اين مکتب توجه خاصي به تبيين خطوط اين مساله داشته اند.


منبع:پایگاه حوزه

 

 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.