حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به مناسبت آغاز سال 1391 :شعار امسال، «توليد ملى، حمايت از كار و سرمايه‌ى ايرانى» است. ما بايد بتوانيم از كارِ كارگر ايرانى حمايت كنيم؛ از سرمايه‌ى سرمايه‌دار ايرانى حمايت كنيم؛ و اين فقط با تقويت توليد ملى امكان‌پذير خواهد شد.
 
تحلیل اثر اقتصادی صنعت توریسم بر تولید ناخالص داخلی در ایراننويسنده: شیوه، هیوا
مقطع: کارشناسي ارشد
رشته گرايش: دانشکده اقتصاد و حسابداری
دانشگاه: دانشگاه آزاد اسلامی ( تهران مرکزی )
استاد راهنما: عباسعلی ابونوری
استاد مشاور: محمد بابازاده
استاد ناظر:
تاريخ دفاع: 1385


چکيده:
هدف پژوهش : هدف پژوهش ارائه تصویری واقعی از وضعیت توریسم در ایران و مقایسه آن با جهان و میزان سرمایه گذاری این صنعت و تأثیر که در افزایش تولید ناخالص داخلی دارد می باشد . روش پژوهش حاضر مطالعه اسنادی و کتابخانه ای و به صورت تحلیلی و توصیفی است . نتایج نشان می دهد که صنعت توریسم تأثیرات کلانی بر سطح اشتغال و همچنین اوضاع اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جوامع می گذارد ومی توان از آن به عنوان منبع کلان در آمد و اشغال کشورها نام برد . طبق بررسی بعمل آمده صنعت توریسم در ایران ضمن آنکه با مشکلات و چالشهایی روبرو می باشد از جایگاه واقعی خود بسیار فاصله داشته و هنوز نتوانسته است به عنوان منبع درآمد زا برای کشور مطرح شود. همچنین این صنعت تأثیر کمی در تولید ناخالص داخلی ایران داشته است .
کاربر گرامی جهت دریافت اصل پایان نامه ها به دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

 

 
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مروری برشعارها ونام های 22 سال گذشته  
مقالات  
پژوهشهای علمی  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز تحقیقات صداوسیما است.